پرش به


انجمن‌های گفتگوی بورسینس - اطلاعیه؛

پیامی برای نمایش نیست

موضوع های جدید


تصویر

خلاقیت و ابتکار در طراحی مکان‌های متفاوت

طراحی داخلی دکوراسیون اداری دکوراسیون فروشگاه طراحی داخلی ساختمان

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 sara97

sara97
    آفلاین

    عضو تازه‌کار

  • عضو ارزشمند انجمن
  • ستاره
  • 5 ارسال
  • عضویت: ۲۸-آبان ۹۷
  • 5 موضوع ایجاد شده

ارسالی ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۹ بعد از ظهر

برای ایجاد خلاقیت در طراحی داخلی فضاهای مختلف به مشورت و تحقیق زیادی نیاز دارید. ممکن است در این جریان یک ایده جدید برای طراحی به ذهنتان خطور کند اما اجرایی شدن آن امکان پذیر نباشد؛ یا شما را در هزینه‌های زیادی بیندازد که در وسط اجرای آن پشیمان شوید. بنابراین بهتر است با متخصصان دکوراسیون صحبت کنید و نیاز خود را برای ابتکار در طراحی بیان کنید. برای داشتن و ایجاد خلاقیت در 

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

 بهتر است چند نمونه انجام شده آن را در کل دنیا مشاهده کنید. با این کار اطلاعات شما در این رابطه بیشتر می‌شود و ممکن است ایده خود را با دیدن این نمونه‌ها بهتر از قبل ارائه دهید.

 

Innovation-in-decoration-design.jpg

 

طراحی داخلی فروشگاه

برای طراحی داخلی فضای یک فروشگاه لازم است در قدم اول مخاطب خود را مشخص کنید. مشتری با نگاه کردن از بیرون فروشگاه می‌تواند تصمیم بگیرد داخل شود و وقت خود را درون فروشگاه شما بگذراند یا خیر. البته این یک ترفند برای ترغیب کردن مراجعه مشتری به فروشگاه شماست.

برای مثال لازم است ورودی فروشگاه را طوری طراحی کنید که مشتری بخشی از اجناس شما را از دور بتواند ببیند و برای بازدید بخش دیگر مجبور باشد وارد فروشگاه شود. اما بهتر است اجناسی را برای معرفی به مخاطب خود در قسمت ورودی با طراحی خلاقانه قرار دهید که مخاطب بداند برای خود و کدام اعضا از خانواده‌اش می‌تواند خرید کند.

برای طراحی ویترین فروشگاه می‌توانید آن را به چند قسمت تقسیم کنید. اگرلباس‌های متنوعی در فروشگاه شما موجود است آن را دسته بندی کنید. برای مثال ویترین شما می‌تواند 4 قسمت شود و در هر قسمت لباس‌های یک فصل را به نمایش بگذارید. با آمدن هر فصل می‌توانید بر روی لباس‌های 3 قسمت دیگر در ویترین برچسب تخفیف بزنید تا فروش بیشتری هم داشته باشید.

 

ابتکار در طراحی داخلی کتابخانه

همه ما در دوران مدرسه و دانشگاه حس لذت بخش خوابیدن بر روی جزوه و کتاب را تجربه کرده‌ایم. فضای کتابخانه باید آرام باشد تا تمرکز را برای مطالعه کننده ایجاد کند. اما دوره کردن خط به خط کتاب‌ها و این سکوت، گاهی خواب را به سمت چشمان افراد می‌آورد. برای این منظور یک چرت 15 دقیقه‌ای می‌تواند انرژی دوباره‌ای به ما برگرداند. برای طراحی داخلی فضای کتابخانه‌ها می‌توان میز و صندلی‌هایی را برای یک خواب کوتاه در نظر گرفت. با این کار دانشجویان زیادی از سطح شهر به کتابخانه شما مراجعه می‌کنند.

همچنین فضایی را می‌توانید برای کتابخانه خود در نظر بگیرید که مطالعه کنندگان بتوانند خستگی را از خود دور کنند. قرار دادن چند میز و صندلی در محوطه‌ای جدا برای سرو نوشیدنی انرژی دوباره‌ای به آن‌ها می‌دهد. در صورتی که فضای قرار دادن وسایل ورزشی را داشته باشید می‌توانید چند وسیله ایمن را در فضای جداگانه‌ای قرار دهید تا افراد بتوانند چند دقیقه‌ای را ورزش کنند.

 

طراحی داخلی فضای اداری

برای طراحی داخلی شرکت‌ها لازم است کاربردی بودن آن را اولویت قرار دهید. برای مثال اگر فضای اتاق‌های آن کوچک باشد بهتر است از کمدهایی با درب‌های ریلی استفاده کنیم تا از فضا استفاده بیشتری داشته باشیم. در صورتی که ساختمان شرکت شما قدیمی و بیش از یک طبقه باشد بهتر است فضایی را برای نصب آسانسور در نظر بگیرید.

برای خلاق کردن فضاها دستتان باز است. برای مثال همه ما فضاهای اداری را فضاهای خشک با میز و صندلی‌های معمولی می‌دانیم. برای ابتکار در 

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

 می‌توانید بخشی را برای استراحت کارکنان در نظر بگیرید. از پاف‌های سنتی و میزهای غیر چوبی استفاده کنید و این فضا را با سبکی متفاوت بچینید. برای هر اتاق و بخش یک نماد تعریف کنید و دکوراسیون آن را بر طبق اسم آن بچینید. برای مثال اتاقی با اسم زمستان نامگذاری کنید و در آن تابلوهایی از ردپای برفی نصب کنید.همچنین به طراحی داخلی, دکوراسیون اداری, دکوراسیون فروشگاه, طراحی داخلی ساختمان نیز برچسب خورده است