پرش به


انجمن‌های گفتگوی بورسینس - اطلاعیه؛

پیامی برای نمایش نیست

موضوع های جدید


تصویر
- - - - -

هزینه ثبت شرکت در مشهد


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 fekre

fekre
    آفلاین

    عضو فعال انجمن

  • عضو ارزشمند انجمن
  • ستارهستارهستاره
  • 74 ارسال
  • عضویت: ۰۸-تیر ۹۶
  • 71 موضوع ایجاد شده

ارسالی ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷ بعد از ظهر

تعرفه و

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

چقدر است ؟ آیا با هزینه های ثبت شرکت در مشهد آشنایی دارید ؟ 
این مقاله محتوای پاسخ به سوالات متقاضیان محترم در خصوص هزینه های ثبت شرکت در مشهد است. در این راهنما سعی شده است اطلاعات کاملی راجع به این مهم در دسترس خوانندگان محترم قرار گیرد. لطفاَ ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

هزینه این کار به موضوعات و موارد مختلفی نظیر سرمایه اولیه، نوع شرکت، موضوع شرکت و ... بستگی دارد که هر کدام از این موارد می تواند در تغییر هزینه ها بسیار تاثیرگذار باشد. در ذیل ، به تشریح این هزینه ها می پردازیم. 
• سرمایه شرکت 
همان طور که در مقالات قبلی گفته شد، حداقل سرمایه در ثبت شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود و ثبت موسسه غیرتجاری که از موارد رایج ثبتی در مشهد می باشد، یک میلیون ریال می باشد. اما هر مقدار این سرمایه بالاتر باشد، بر میزان هزینه ثبت شرکت، تاثیر مستقیمی دارد. 
• موضوع فعالیت شرکت 
از اقدامات اولیه برای راه اندازی و تاسیس شرکت تصمیم گیری برای تعیین موضوع شرکت می باشد. تعیین موضوع فعالیت شرکت بسته به نظر شرکاء است و حدود عملیات شرکت را تعیین می کنند. 
تعدادی از موضوعات برای فعالیت ، نیاز به اخذ مجوز دارند . قدر مسلم آن است که اخذ مجوز، هزینه های خود را در پی خواهد داشت. علاوه بر این ، برخی از موضوعات فعالیت عملاَ به سرمایه اولیه بیشتری نیاز دارند و برخی دیگر برای راه اندازی نیاز به سرمایه زیادی ندارند، مانند شرکت های خدماتی .
• قالب شرکت 
تعیین نوع و قالب شرکت نیز بر هزینه ها تاثیرگذار است. به عنوان مثال، حق الثبت شرکت بامسئولیت محدود در مشهد با شرکت سهامی خاص در مشهد که پیچیدگی های ثبتی و اداری دارد، متفاوت است . 
در این میان ، سایر هزینه های دیگر را هم باید در جمع این هزینه ها منظور نمود. مواردی چون هزینه های مربوط به اساسنامه و تقاضانامه و شرکتنامه، حق الثبت شرکت، هزینه تعیین نام ، هزینه پست مدارک شرکت، هزینه روزنامه رسمی، هزینه روزنامه کثیرالانتشار، هزینه پلمپ دفاتر تجاری ، هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی و ...
• هزینه تعیین نام 
متقاضیان ثبت نام اشخاص حقوقی با مراجعه به سامانه

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

و مشخص نمودن نوع شخصیت حقوقی و تکمیل اطلاعات خواسته شده، می بایست 5 نام را انتخاب و در سامانه درج نمایند تا پس از بررسی، کارشناس مربوطه یکی از نام ها را به ترتیب اولویت مورد تایید قرار دهد.
هزینه تعیین نام شرکت 40000 ریال می باشد. 

 

companyregister.ir