پرش به


انجمن‌های گفتگوی بورسینس - اطلاعیه؛

پیامی برای نمایش نیست

موضوع های جدید


تصویر

مزایا و معایب روش‌های ساخت و ساز مختلف چیست؟


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1 avanggroup

avanggroup
  آفلاین

  عضو تازه‌کار

 • عضو ارزشمند انجمن
 • ستاره
 • 2 ارسال
 • عضویت: ۲۹-دی ۹۷
 • 2 موضوع ایجاد شده

ارسالی ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۴ بعد از ظهر

اسکلت فولادی سبک در ساخت و ساز

اسکلت فولادی سبک با روشی مشابه با پلت فرم‌های چوبی در ساخت و ساز استفاده می‌شوند و دارای مزایای مشابهی هستند. ساخت فولاد آسان است و اغلب از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند که تاثیرات زیست محیطی و هزینه‌های ساخت را برای مصرف کننده کاهش می‌دهد. علاوه بر این، اسکلت فولادی سبک به سادگی می‌تواند سفارشی شود تا نیازهای مشتریان را رفع کند.

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

 یک گزینه عالی برای مشتریانی است که به دنبال سبک‌های طراحی خاص در ساخت و ساز هستند، زیرا این روش به طور ویژه‌ای سازگار با فضاهای باز و طراحی‌های مینیمالیستی است؛ فولادهای سبک با روش نورد سرد می‌توانند دهانه‌هایی به طول ۲۵-۳۰ اینچ را پوشش دهند. در حالیکه با استفاده از قطعات ضخیم‌تر با نورد گرم این طول دهانه می‌تواند افزایش یابد. دیوارها با پنجره‌های سر تا سری نیز به طور گسترده‌ای با سازه‌های اسکلت فولادی قابل استفاده هستند.

Advantages-and-disadvantages-of-differen

یکی دیگر از مزایای اسکلت فولادی دقت بالایی است که در تولید قطعات فولادی لحاظ شده است. از آنجا که قطعات در خارج از سایت ساخته می‌شوند تا مشخصات دقیق را برآورده کنند، مشتریان می‌توانند اطمینان داشته باشند که نیازهای آنها به طور کامل در نظر گرفته می‌شود و دقیقا همان چیزی که می‌خواهند را در سایت تحویل می‌گیرند و دقت کارخانه‌ای، احتمال اشتباهات و خطاهای ساخت در محل را و همچنین 

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

 را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، هنگامی که این قطعات فولادی به درستی مونتاژ شوند بسیار با دوام‌تر از اسکلت‌های ساخته شده از چوب خواهند بود، به این معنی که افرادی که اسکلت‌های فولادی را انتخاب می‌کنند به طور معمول کمتر با مسائل زیست محیطی روبرو می‌شوند (فولاد غیر قابل نفوذ بوده و در برابر کپک، پوسیدگی و موریانه‌ها و مشکلات مربوط به خرابی‌های چوب مقاوم هستند) و نیازی نیست خیلی نگران کارآیی و خرابی آنها باشید.

با افزایش تقاضا برای اسکلت‌های فولادی، تعداد محدودی از سازندگان در مورد این روش ساخت و ساز اطلاع دارند و هزینه بالای مصالح باعث می‌شود این روش ساخت و ساز کمتر برای مشتریان شناخته شده باشد. همچنین، هنگامی که از قطعات فولادی استفاده می‌کنید، بدانید که آنها در کارخانه به راحتی قابل تنظیم هستند و تنظیم آنها در سایت بسیار دشوار است، بنابراین ساخت این قطعات در سایت، سخت‌تر خواهد بود.

 

بتن

یکی از مزایای عمده بتن دوام آن است، به همین دلیل از آنها در جاده‌ها و ساخت پل‌ها استفاده می‌شود. بتن همچنین می‌تواند تقریبا در هر شکلی ریخته شود و این امر آنها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای مشتریانی تبدیل می‌کند که به دنبال اشکال و عناصر خاص هستند که خارج از گزینه‌های استاندارد چوبی و فولادی هستند. علاوه بر این، بتن همچنین عایق حرارتی بسیار موثری را فراهم می‌کند، زیرا این ماده گرم را جذب و حفظ می‌کند و ساختمان‌های بتنی را در تابستان سرد و در زمستان گرم نگه می‌دارد.

در این زمینه، بتن می‌تواند یک عامل عمده ایجاد آلودگی باشد، چرا که فرآیند تولید سیمان، به عنوان یکی از عناصر اصلی بتن، دی اکسید کربن زیادی را تولید می‌کند که یک گاز گلخانه‌ای است. بسیاری از مردم به دلیل مسائل زیبایی شناسی از استفاده از بتن جلوگیری می‌کنند؛ بتن وقتی که در ساختمان‌ها استفاده می‌شود ظاهر بسیار سنگینی دارد (به معماری‌های خشن در اواسط سال ۱۹۰۰ میلادی فکر کنید)، و اگر به طور منظم تمیز نشود، به سرعت کثیف خواهد شد.

 

روش‌های دیگر

سایر روش‌های ساخت و ساز مانند مصالح بنایی و بلوک‌های پیش ساخته، برخی از جوانب مثبت بتن را دارا هستند، به ویژه عایق کاری حرارتی که منجر به بهبود بهره‌وری انرژی می‌شود. این روش‌ها بهترین راه حل در مناطقی هستند که مواد خام فراوان هستند، زیرا آنها سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند چرا که از بلوک‌های ساخته شده در محل، از جمله آجر و سنگ ساخته می‌شوند.

چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که این روش‌های ساخت در مناطق با فعالیت لرزه‌ای ضعیف عمل می‌کنند که باعث می‌شود آنها در مناطق لرزه خیز کمتر استفاده شوند. علاوه بر این، این روش‌های ساخت و ساز نیازمند نیروی کار ماهر هستند و به لحاظ زمانی و هزینه‌ای فشار زیادی را بر سازنده تحمیل می‌کنند.

نتیجه

مشتریانی که به دنبال ساخت یک خانه هستند باید عناصری را که برای پروژه مهم هستند را در نظر بگیرند و روش ساخت و ساز را متناسب با آن انتخاب کنند. در حالی که هزینه اغلب عامل تعیین کننده است، یک مشتری که قصد ساخت خانه را دارد، گزینه‌های زیادی را در دسترس خواهد داشت که می‌تواند روش ساخت مورد نظر خود را متناسب با طراحی، مکان و بودجه انتخاب کند.


 • pgdanesh این پست را پسندیده است