پرش به


انجمن‌های گفتگوی بورسینس - اطلاعیه؛

پیامی برای نمایش نیست

موضوع های جدید


تصویر

25 شغل‌ عجیب و غریب دنیا / شغل‌هایی که معروف نیستند اما عجیب و غریب‌اند

شغل عجیب جالب مشاغل عجیب مشاغل خنده دار

 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
1 پاسخ برای این موضوع

#1 nima-s2

nima-s2
  آفلاین

  دوست‌دار بورسینس

 • همیار انجمن
 • ستارهستارهستاره
 • 463 ارسال
 • عضویت: ۳۰-مرداد ۹۳
 • 292 موضوع ایجاد شده
 • جنسیت: آقا
 • شهر: فارس

ارسالی ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰ قبل از ظهر


 
15-8-14-105958image-529831.jpg
شغل هایی که معروف نیستند اما عجیب و غریب اند/ از آدامس پاک کردن تا گوش کردن به درد دل دیگران
شغل هایی وجود دارند که معروف و شناخته نیستند ولی بسیار عجیب و غریب اند.


حتما مشاغل زیادی دیده اید که برایتان عجیب و جالب بوده است.  شغل هایی وجود دارند که معروف و شناخته نیستند ولی بسیار عجیب و غریب اند. از این قبیل مشاغل در دنیا کم نیست اما در میان این شغل های عجیب و غریب باید به چند مورد ویژه اشاره کرد که باعث حیرت خیلی از مردم شده است. شاید هیج کس مایل به انجام دادن این شغل ها نباشد ولی بودن آن ها الزامی است و داوطلبانی باید باشند که این کارها را انجام دهند. در ادامه برخی از این شغل ها را مرور می کنیم:

 

1- آدامس پاک کردن

با دستگاه های مخصوص (تولید بخار)  کف خیابان ها  و پیاده رو ها و یا هر جایی که آدامس چسبیده شده را پاک می کنند و محلی که با آدامس کثیف شده را تمیز می کنند.

 

2-  جدا کننده جوجه های نر و ماده

باید هرروز در میان جوجه های تازه از تخم درآمده بگردد و نر و ماده آن هارا از هم جدا کنند.

 

3-  خالی کردن مغز حیوانات

هر روز در کشتارگاه می روند و مغز حیوانات ذبح شده را در بیاورند که در بعضی از کشور غذای لذیذی می دانند و مورد استفاده است.

 

4- چشیدن غذای سگ

در کشورهایی که غذای سگ تولید می کنند افرادی هستند که  غذای سگ را برای کارخانه ی  تولید کننده می چشند و راجع به مناسب بودن طمع آن تحقیق می کنند. البته این شغل اعتراض های زیادی را همراه داشته و همیشه عده ای مخالف این شغل هستند.

 

5- ژله پر کن

شغل آن ها پر کردن دونات با ژله است که باید بسیار محتاط و با ظرافت کار کنند چون اگر ژله را بیش از اندازه پر کنند دونات خراب می شود.

 

6- ساقدوش عروس یک روزه

در بسیاری از کشور ها ساقدوش عروس قسمت مهم مراسم عروسی است. برخی از عروس ها دوستان و فامیل نزدیک ندارند و نمی تواند ساق دوش داشته باشند بر این اساس یک نفر را استخدام می کنند به عنوان ساقدوش در مجلس عروسی ظاهر می شوند.

 

7- صف ایستادن

در برخی از کشور ها مانند ژاپن یا انگلیس صف های زیادی برای خرید یا شهر بازی و...ایجاد می شود. بسیاری از مردم حوصله ایستادن در صف را ندارند برای همین کسانی هستند که به جای آن ها در صف می ایستند.

 

8- گوش کردن به درد دل دیگران

برای اکثر مردم پیش آمده که دلشان گرفته باشد و نخواهند با یک نفر آشنا صحبت کنند و دوست دارند با یک غریبه برای چند دقیقه صحبت کنند تا  آن موضوع  فراموش شود. کسانی استخدام شدند که فقط به حرف های آن ها گوش بدهند.

 

9 - محافظ پل‌های متحرک

فردی که باید هر شش ماه یک بار به طور رسمی پل‌های متحرک را بالا و پایین ببرد و مطمئن شود که آنها معیوب نیستند.
 
10 - مورچه‌گیر
شاید شما هم جزو آن دسته از مردمی باشید که در دوران کودکی صاحب یک مزرعه کوچک مورچه بوده‌اید. پس لازم است بدانید بعضی از آن مورچه‌ها متعلق به مزارع بسیار بزرگتر هستند و در این مکان‌ها پرورش یافته‌اند. اما رفتن به مناطق جنگلی و بیابانی و دفن کردن مورچه‌ها برای پرجمعیت کردن آن مزارع بزرگ راهی برای امرار ‌معاش بعضی از مردم است. واقعا تعجب‌آور است که چطور آنها می‌توانند این حشرات را گرفته و به صورت محموله دریایی به نقاط دیگر جهان ارسال کنند!
 
11 - توپ گلف جمع‌کن
توپ گلف جمع‌کن‌ها افرادی هستند که هر تالاب، دریاچه یا بستر آبی را که در نزدیکی زمین‌های گلف واقع شده، به دقت جست‌وجو می‌کنند تا شاید توپ گلف مفقود شده‌ای را بیابند، آن را بار دیگر جلا دهند و مجددا به فروش برسانند. شاید در نگاه نخست این شغل چندان پر درآمد به نظر نرسد اما گفته می‌شود این افراد روزانه دست‌کم 3000 توپ گلف جمع می‌کنند.
 
 
12 - داور بو
داورهای بو معمولا در صنایع مختلف مشغول به کار می‌شوند. برای مثال برخی از داورهای بو برای کارخانه‌های ‌تولید‌کننده بو زداهای زیر بغل (دئودورانت‌های زیر بغل) کار می‌کنند و از جمله وظایف آنها این است که زیر بغل افرادی که دئودورانت‌های مختلف را استفاده کرده‌اند، ببویند. برخی از آنها نیز به استخدام کارخانه‌های تولیدکننده دهان‌شویه در می‌آیند و کار آنها بو کردن دهان افرادی است که دهان‌شویه‌های مختلف را مصرف کرده‌اند!
 
13 - کنترل‌چی چیپس‌های سیب‌زمینی
وظیفه این افراد بررسی چیپس‌های سیب‌زمینی در خط مونتاژ کارخانه‌های چیپس‌سازی است تا مطمئن شوند که این مواد غذایی سرخ شده، پرچرب و ناسالم از نظر فنی معیوب نباشند اما کاری به طعم و خوشمزه بودن یا نبودن آنها ندارند!
 
14 - کنترل‌چی تخم‌مرغ‌ها
کار‌کنترل چی تخم‌مرغ‌ها بررسی تخم‌مرغ‌ها از نظر ترک و اختلالات دیگر قبل از درجه‌بندی و مهر تایید زدن روی آنهاست. اگر عادت به نوشیدن زیاد چای یا قهوه دارید، نباید این شغل را انتخاب کنید چون وقت این کار را به دست نخواهید آورد و حتما در این حرفه با شکست مواجه خواهید شد.
 
 
15 - تخم‌مرغ شکن
وظیفه تخم‌مرغ‌شکن درست برعکس کنترل‌چی تخم‌مرغ‌ها است. زیرا این افراد باید به وسیله یک میله روی تخم‌مرغ‌ها ترک ایجاد کرده و سپس محتویات آنها را به درون دستگاهی بریزند که سفید‌ه‌ها را از زرده‌ها جدا می‌کند. تصور کنید وقتی یک کنترل‌چی تخم‌مرغ با یک تخم‌مرغ شکن ملاقات می‌کند چه کشمکشی بین آنها رخ می‌دهد!
 
16 - رنگ‌کار مرکبات
مسوولیت رنگ‌کار مرکبات که معمولا نارس چیده می‌شوند، این است که با کمک مواد شیمیایی مانند گاز اتیلن و بخار آب کافی به آنها رنگ و ظاهری طبیعی ببخشد و کاری کند که این میوه‌های پرفایده کاملا رسیده به نظر رسند.
 
 
17 - هنرمند صداساز فیلم‌ها
این افراد باید از انواع و اقسام اشیا و در واقع هر وسیله‌ای که آنها را در تولید صدای مورد نظر یاری می‌رساند، بهره ببرند تا بتوانند در فیلم‌ها جلوه‌های صدا ایجاد كنند. برای مثال، آنها ممکن است برای خلق صدای فردی که مشت می‌خورد از ضربه زدن به هندوانه استفاده کنند یا برای نشان دادن صدای سکوت، تنها خاموش و بی‌صدا باشند.
 
 
18 - چروک صاف‌کن
خیر منظور آن دسته از افرادی نیستند که در صاف کردن چین و چروک چهره مجرد‌های سالخورده مهارت دارند، بلکه منظور چروک‌صاف‌کن‌های کفش‌های تولیدی هستند تا زمانی که شما کفش‌ها را در فروشگاه‌ها مشاهده می‌کنید صاف و یکدست و عاری از چین و چروک باشند.
 
 
19 - دادزن
این حرفه هم از حرفه های نسبتا قدیمی در حوزه مشاغل عجیب و غریب است. حتما این آگهی را در کوچه و خیابان دیده اید که: «به یک دادزن نیازمندیم «دادزن ها معمولا در ورودی پاساژها یا مغازه ها مستقر می شوند و همان طور که از عنوانشان مشخص است، با داد زدن و بیان مشخصات کالاهای درون مغازه، مشتری جذب می کنند. 
دادزن ها در خط های تاکسی هم با فریاد زدن مسیرها و راهنمایی مسافران به درون تاکسی‌ها صاحب درصدی از درآمد روزانه راننده تاکسی‌ها می‌شوند. قبل‌ترها در سینماها هم کاری برایشان پیدا می‌شد. جمله «بشتابید، بشتابید...» را هنوز هم می‌شود در فیلم های قدیمی از دهان یک دادزن مقابل گیشه سینما شنید.
 
 
20 - تاجر هسته آلبالو
بحث و جدل درباره اینکه همبرگرها و کباب هایی که بیرون عرضه می شوند چند درصد گوشت دارند هنوز به پایان نرسیده بود که کار به تردید درباره خالص بودن لواشک ها و محصولاتی از این دست هم رسید. کار عده ای خرید هسته آلبالو از کارخانه های معتبر و خردکردن و استفاده از آنها در محصولات خودشان برای افزایش وزن و کاهش هزینه ها است!
 
21 - گریه کن
فضای اجتماعی دوروبر ما تبدیل به یک سالن سینمای بزرگ شده است. کم پیش می آید که بروز احساسات آدم ها واقعی باشد و حالا این دیگر یک واقعیت است که جماعت صبح تا شب در حال نقش بازی کردن هستند. به این ترتیب عجیب نیست که هنروران سینما هم وارد عرصه های اجتماعی شده باشند. گریه کن ها کارشان دریافت پول و حضور در مراسم ختم و عزا برای پرشورشدن مراسم است. باورکن آنها برای مرده طوری گریه می کنند که می میری از خنده!
 
22 - چیدن اجساد در مزارع
در آمریکا مزارع خاصی وجود دارد که در آن ها تعدادی جنازه انسان را به اشکال مختلف دفن می کنند. هدف از این کار آموزش دادن دانشجویان مربوط به پزشکی قانونی است تا بتوانند در صورت برخورد با چنین مواردی دلیل مرگ و یا مدت زمان گذشته از مرگ را تشخیص دهند. افرادی در این مزارع وجود دارند که باید به صورت مرتب شکل قرار گرفتن جنازه ها را تغییر دهند. کاری که بسیاری علاقه ای به آن ندارند.
 
23 - تمیزکننده آکواریوم کوسه
امروزه تعداد زیادی از آکواریوم های سایز بزرگ و پارک های دریایی در دنیا وجود دارد که انواع خاصی از جانوران آبزی بزرگ را در خود نگاه می دارد. 
این آکواریوم ها پس از مدتی به نظافت و همچنین بازدید نیاز دارد. این عمل باید در زمانی انجام گیرد که انواع آبزیان خطرناک مانند کوسه یا نهنگ قاتل در این آکواریوم شنا می کنند. امروزه در آکواریوم های جهان افرادی استخدام شده اند که به تمیز کردن این آکواریوم ها می پردازند. تنها مشکل این است که حین کار کوسه ماهی ها نیز در کنار شما هستند!
 
24 - جمع کردن لاشه‌ها از جاده‌ها
در بسیاری کشورها موارد متعددی از برخورد پرنده ها با خودروهای عبوری گزارش می شود. در این کشورها افرادی مامور هستند تا با حرکت در جاده ها به جمع آوری لاشه این پرندگان و تمیز کردن جاده بپردازند.
 
25 - زامبی کرایه‌ای
در شهر لندن و چندین شهر اروپایی و آمریکای شمالی شرکت های هنری هستند که افرادی را برای ایفای نقش «زامبی های آدم خوار» در فیلم ها و سریال های تلویزیونی استخدام می کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، این افراد باید خود را به شکل مرده متحرک درآورند و این گونه نشان دهند که قصد کشتن و خوردن شخص دیگری را دارند.
 
 

 #2 hotelluxnet

hotelluxnet
  آفلاین

  عضو تازه‌کار

 • عضو ارزشمند انجمن
 • ستاره
 • 1 ارسال
 • عضویت: ۲۵-آذر ۹۶
 • 0 موضوع ایجاد شده

ارسالی ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹ بعد از ظهر

مرسی جالب بود سپاس