پرش به


ارسال کننده

اطلاعات فایل

  • ارسال شده: ۰۴ شهریور ۱۳۹۳
  • آخرین به روزرسانی: ۰۴ شهریور ۱۳۹۳
  • حجم فایل: 293.35K
  • دفعات بازدید: 2485
  • تعداد دریافت ها: 105

دریافت خلاصه کتاب افسونگری - نوشته گای کاوازاکی

* * * * * 1 رای
دانلود خلاصه کتاب دانلود رایگان pdf خلاصه کتابتصویر
بخشی از مقدمه کتاب افسونگری
تابستان سال 1983 برای اولین بار زمانی که یک کامپیوتر مکینتاش توسط مایک بویچ پشت یک ساختمان اداری در کالیفرنیا به من نشان داده شد در حالی که بویچ در آن زمان یک تبلیغ کننده نرم افزار در بخش مکینتاش شرکت اپل بود و من یک جواهرساز ساده که در کارخانه کوچکی در خارج از لس آنجلس کار می کردم.
اولین باری که مکینتاش را دیدم دومین لحظه افسونگرانه زندگی من بود ( مهمترین لحظه زمانی بود که همسرم را ملاقات کردم)
دو ویژگی خاص مکینتاش را به یک سیستم فوق العاده تبدیل کرده بود. اولین ویژگی، توانایی نمایش اشکال متحرک بود. دوم آنکه ، به وسیله یک برنامه مکینتاش که مک پینت نامیده می شد مردم می توانستند تصاویری را نقاشی کنند. وقتی بویچ به من نشان داد که مک پینت قادر به انجام چه کارهایی است داشتم از تعجب شاخ در آوردم.
تصویر
در آن زمان تمام کاری که مردم می توانستند با کامپیوتر انجام دهند ایجاد تصاویری خام با استفاده از حروف و اعداد بود.
با استفاده از مکینتاش همه نمی توانستند اثری هنری خلق کنند اما دستکم قادر بودند نمودارها یا اشکال هنری را خلق کنند.فقط چند دقیقه نمایش اولیه از بویچ کافی بود تا من در مورد دو موضوع مطمئن شوم: اول اینکه مکینتاش می تواند مردم را خلاق تر و مولد تر از آن چیزی کند که در ذهنشان دارند و دوم این که من می خواهم برای شرکت اپل کار کنم.بویچ شغلی برای من در مکینتاش پیدا کرد.
ماموریت من این بود که تولید کنندگان را متقاعد کنم که محصولاتی متناسب با مکینتاش تولید نمایند و من شور و اشتیاق خاصی داشتم تا ایمان و اشتیاق آنها را نیز همانند خودم نسبت به مکینتاش جلب کنم.و این شغل سرآغاز علاقه بیست و پنج ساله من به هنر افسونگری بود.
من افسونگری را فرایند خوشنود سازی افراد به وسیله یک محصول، یک خدمت، سازمان و یا ایده تعریف می کنم. پیامد افسونگری ایجاد حمایتی داوطلبانه و پایدار است که برای هر دو طرف سودمند خواهد بود.

افسونگری مهارت پرقدرتی است و قدرت به همراه خودش مسئولیت می آورد. شما موظفید که از این مهارتها به شکلی استفاده کنید که منافع همه مردم دنیا یا دست کم همه طرفین افسونگری در نظر گرفته شود.
خوش باشید، خوب کار کنید و موثر باشید.کاربر فعال در 15 دقیقه اخیر

کاربر، مهمان و عضو مخفی