پرش به


انجمن‌های گفتگوی بورسینس - اطلاعیه؛

پیامی برای نمایش نیست

موضوع های جدید


محبوب ترین مطالب پسندیده شده


#2147 تاپیک معرفی اعضای انجمن

ارسال شده توسط armin123 در ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۳ بعد از ظهر

سلام . آرمین هستم 25 ساله از مشهد . خیلی وقته دنبال پول در آوردن از راه صحیح و بدون کار فیزیکی هستم . من سرمایه شقالات زیادی خوندم و میخوام با کمتریروع کنم و افزایش پلکانی منطقی داشته باشم. از همه کمک میخوام . راهنمایی میخوام چون تازه کارم .


 • nima-s2, mobtadi و Atefe86 این پست را پسندیده است


#1928 کارشناسان بازار خودرو: خودرو بیش از این ارزان نمی شود!

ارسال شده توسط eskandar94 در ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰ بعد از ظهر

در حالی که بسیاری از متقاضیان برای خرید خودرو به انتظار کاهش قیمت ها نشسته اند، برخی کارشناسان معتقدند که قیمت خودروهای ساخت داخل به کف خود رسیده و بیش از این ظرفیت کاهش قیمت را ندارد. درصورتیکه وجود خودرو برقی وخورشیدی و....... خودروهای معمولی متقاضی ندارند

 • مدیر انجمن, nima-s2 و eskandar94 این پست را پسندیده است


#1535 تاپیک معرفی اعضای انجمن

ارسال شده توسط nima-s2 در ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۲ بعد از ظهر

سلام به دوستای خوبم

اعضای گرامی انجمن ، لطفا خودتون رو در ادامه معرفی کنید. از تحصیلات و کار خودتون بگید ، چطور با بورسینس آشنا شدید و به چه مطالبی بیشتر علاقه دارید؟

 

فراموش نکنید که اینجا دنیای مجازیه و همه میتونن اطلاعاتی که می نویسین رو بخونن

ممنون از همگی

 

درباره خودم:

نیما هستم ساکن یکی از شهرهای استان فارس

دیپلم گرافیک دارم و به وبگردی و گرافیک علاقه مندم

خیلی وقته اتفاقی با بورسینس آشنا شدم، خوشحالم که همیار انجمن بورسینس هستم 


 • saeedizadi, amir2040 و eskandar94 این پست را پسندیده است


#809 حق تقدم سهام چیست ؟ مفهوم گواهی حق تقدم خرید سهام

ارسال شده توسط nima-s2 در ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۴ قبل از ظهر

گواهي حق تقدم خريد سهام چيست؟

حتما به خاطر داريد که در تشريح مزاياي سهام، گفتيم که يکي از مزاياي سهام در مقايسه با ساير انواع اوراق بهادار اين است که چون سهامداران يک شرکت، در واقع به نسبت سهم خود، مالک آن شرکت محسوب مي‌شوند، در خريد سهام جديد شرکت نيز اولويت قرار دارند. به اين اولويت، حق تقدم خريد سهام مي‌گوينـد.

 

به عنوان مثال، فرض کنيد شرکت الف قصد دارد با انتشار سهام جديد در بورس، سرمايـه خود را 20 درصـد افزايش داده و از 10 ميليارد تومان، به 12 ميليارد تومان برساند. باتوجه به اينکه قيمت اسمي هريک از سهام شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس، 100 تومان است، بنابراين شرکت مذکور براي آنکه سرمايه خود را 2 ميليارد تومـان افزايش دهد، بايد 20 ميليون سهم 100 تومانـي منتشر کند:

2000000000=100×20000000

 

طبيعتا در اين حالت، سهامداران فعلي شرکت الف براي خريد سهام جديد شرکت حق تقدم دارند و مي‌توانند به ميزان 20 درصد تعداد سهام موجود خود (يعني متناسب با درصد افزايش سرمايه شرکت) سهام جديد با قيمت 100 تومان بخرند، بنابراين، اگر فردي مالک 1000 سهم شرکت الف باشد، مي‌تواند يعني 200 سهم جديد با قيمت اسمي 100 تومان خريـداري کند.

200=20%×1000

 

اما اين حق تقـدم، چه جذابيتي براي سهامداران فعلي شرکت دارد؟

حتما به خاطر داريد که گفتيم قيمت سهام اغلب شرکت‌ها در بورس، بيشتر از قيمت اسمي آنهاست، به عنوان مثـال، اگرچـه قيمت اسمي سهام شرکت الف 100 تومان است، اما ممکن است قيمت اين سهم در بورس، 150 تومان باشد. در اين صورت، قيمت بازار سهام شرکت الف، 50 تومان بيشتر از قيمت اسمي آن خواهد بود، بنابراين، سهامداران فعلي اين شرکت با خريد سهام جديد، در واقع 50 تومان به ازاي هر سهم سود بدست مي‌آورند، سودي که تنهـا به سهامداران فعلي شرکت تعلق دارد.

50 =100 – 150

 

گواهي حق تقدم خريد سهام چيست؟

تاکنون با مزاياي حق تقـدم خريد سهام براي سهامداران فعلي شرکت آشنا شده‌ايد. اما شايد اين دو سوال درباره حق تقدم، ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد:

 

- سهامداران فعلي چگونـه از تصميم شرکت براي افزايش سرمايه مطلع مي‌شوند؟

 

– آيا سهامداران فعلي، ملزم به استفاده از حق تقدم خود هستند و درصورت استفاده نکردن از حق تقـدم، از کسب سود ناشي از مابه‌التفاوت قيمت اسمي و قيمت بازار سهم محروم خواهند شد؟

پس از آنکه موضوع افزايش سرمايه شرکت به تصويب رسيد، موضوع در روزنامه کثيرالانتشاري که به عنوان روزنامه رسمي شرکت انتخاب شده، منتشر مي‌شود تا همه سهامداران از اين تصيم مطلع شوند. همچنين فرمي براي سهامداران آن شرکت ارسال شده و از آنها درخواست مي‌شود تا درصورت تمايل به استفاده از حق تقدم خود براي خريد سهام جديد، فرم مذکور را تکميل و براي شرکت ارسال نمايند. به اين فرم، اصطلاحا گواهي حق تقدم خريد سهام گفته مي‌شود. سهامداران شرکت پس از دريافت گواهي حق تقدم خريد سهام، ممکن است به يکي از سـه روش زير اقدام کنند:

 

1- فـرم مذکور را در مهلت تعيين شده (که معمولا 60 روز است) تکميل و براي شرکت ارسال کنند. اين اقدام به منزله تمايل سهامدار به مشارکت در افزايش سرمايه شرکت است. بنابراين وي بايد علاوه‌بر تکميل فـرم، مبلغ اسمي سهام را به حساب شرکت واريز نمايند تا سهام جديد، به نام آنها صادر شـود.

 

2- برخي‌از سهامداران ممکن است به علت عدم اطلاع از افزايش سرمايه شرکت و يا هر دليل ديگر، در مهلت تعيين شده هيچ اقدامي نکنند. در اين حالت، شرکت پس از پايان مهلت مقرر، سهام باقيمانده را با قيمت روز بازار، در بورس فروخته و مابه التفاوت قيمت اسمي و قيمت بازار را به حساب سهامداراني که از حق تقدم خود استفاده نکرده‌‌اند، واريـز مي‌کند.

 

3- دسته سوم از سرمايه‌گذاران، افرادي هستند که گواهي حق تقدم خريد سهام خود را در بورس مي‌فروشند. اين گروه از سهامداران مي‌توانند براي فروش گواهي حق تقدم سهام خود، به يکي از شرکت‌هاي کارگزاري بورس مراجعه و اين گواهي را به قيمت روز بازار، به فروش برسانند. قيمت گواهي حق تقدم در بورس، معمولا معادل تفاوت قيمت اسمي (100 تومان) و قيمت بازار سهم است. بنابراين، اگر مثلا قيمت سهام شرکت الف در بورس، 150 تومان باشد، قيمت گواهي حق تقدم خريد سهام شرکت الف در بورس، حدودا 50 تومان خواهد بود:

50 =100 – 150

 

طبيعتا گواهي حق تقـدم خريد سهام، براي آندسته از سرمايه‌گذاراني که انتظار دارند قيمت سهم مذکور در آينده با افزايش مواجه شـود، جذابيت دارد، زيرا با خريد اين گواهي، مي‌توانند سهامدار شرکت مذکور شوند.

 

از آنجا که گواهي حق تقدم خريد سهام نيز همانند سهام، در بورس داد و ستد مي‌شود، بنابراين يک ورقه بهادار به شمار مي‌رود.

 

نکته‌ قابل توجه اينکه در هر صورت، مزاياي ناشي از حق تقدم، به سهامداران شرکت تعلق دارند و حتي درصورت عدم استفاده آنها از حق تقدم، آنها از کسب اين مزايـا محروم نخواهنـد شد، اگرچه برخي سهامداران ترجيح مي‌دهند با دريافت سهام جديد، از اين مزايا استفاده کنند و برخي ديگر، با فروش گواهي حق تقدم خود در بورس.

 

 


 • karani و zahra1M این پست را پسندیده است


#41 تشخیص تقریبی افت یا رشد شاخص بورس در روز بعد

ارسال شده توسط nima-s2 در ۰۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۸ بعد از ظهر

خیلی از بازنده‌های بازار بورس با خود فکر می‌کنند که اگر سرمایه بیشتری داشتند که وارد بازار بورس کنند حتما در معاملات‌شان موفق‌تر بودند. همه بازنده‌ها یا با زنجیره‌ای از ضررهای پشت سرهم سرمایه خود را نابود می‌کنند و یا با یک معامله خیلی بد و غیراصولی، به یکباره باعث نابودی سرمایه خود می‌شوند.
 
اغلب پس از اینکه معامله‌گران آماتور سهام خود را با ضرر می‌فروشند، بازار برمی‌گردد و در همان روندی که آنها انتظارش را داشتند قرار می‌گیرد.
بازنده به سرزنش خود و بازار می‌پردازد و با خود می‌گوید : اگر سرمایه‌ بیشتری داشتم، بیشتر دوام می‌آوردم و الان کلی در سود بودم.
بازنده‌ها این برگشت‌های قیمت را مهر تاییدی بر روش معاملات خود قلمداد می‌کنند. آنها از حقوق خود، پس‌اندازشان و قرض گرفتن پول از این و آن مجددا وارد بازار می‌شوند و داستان بازهم تکرار می‌شود: بازنده به معامله خود اصرار می‌ورزد و به ضرر بیشتری فرو می‌رود تا اینکه درصد زیادی از سرمایه را بر باد می‌دهد.
پس از آنکه معامله‌گر آماتور سهام خود را فروخت، بازار مجددا برمی‌گردد و پیش‌بینی بازنده را تایید می‌کند؛ آنهم زمانی که دیگر کار از کار گذشته و او پیش از این، ضرر بزرگی را متحمل شده است.
دقیقا در همین زمان است که خیال‌پردازی و توهم بازهم در ذهن این معامله‌گر شکل می‌گیرد: "اگر یک سرمایه خیلی زیاد داشتم و مجبور نبودم سهامم را بفروشم، الان با برگشت قیمت به یک سود کلان رسیده بودم."
 
برخی از معامله‌گران بازنده، با نشان دادن سابقه معاملات موفق‌شان به دوستان و اقوام به جمع‌اوری پول از آنها می‌پردازند. تصور می‌کنند حالا که سرمایه‌ بیشتری برای کار دارند به سودهای بالا و خوبی دست پیدا خواهند کرد. اما انگار بازار آنها را دست انداخته است، زیرا با آن سرمایه سنگین هم سودی نصیب‌شان نمی‌شود و ضررهایشان بیشتر است.
دلیل ضررکردن در بازار بورس، کمبود سرمایه نیست بلکه ذهن معامله‌گر است که هنوز به تکامل و آمادگی لازم نرسیده است.
یک بازنده به همان سرعتی که سرمایه کم را نابود می‌کند، می‌تواند یک سرمایه خیلی بزرگ را هم نابود کند. او روش صحیح معامله را نمی‌داند، به احتمال قوی بیش از حد معامله می‌کند و مدیریت سرمایه و ریسک را رعایت نمی‌کند.
 
ریسک‌هایی که می‌کند خیلی بیشتر از ظرفیت سرمایه‌اش است. فارغ از اینکه سیستم معاملاتی‌اش  تا چه حد کارآمد است، یک سلسله از معاملات بد و احساسی، بیشتر سرمایه‌اش را به نابودی می‌کشاند.
 
معامله‌گران تازه‌کار و کسانی که قصد دارند به تازگی وارد بازار بورس شوند، معمولا یکی از اولین سوالات‌شان این است: چه مقدار پول برای شروع معامله در بورس لازم است؟ آنها می‌خواهند موجودی حساب‌شان تحمل ضررها و اشتباهاتی که در اوایل کارشان مرتکب می‌شوند را داشته باشد، در واقع بیشتر افراد انتظار دارند قبل از اینکه به سوددهی برسند، مبالغ هنگفتی ضرر را متحمل شوند.
شاید این طرز فکر نتیجه توصیه اشتباه برخی از افراد است که فکر می‌کنند افراد برای سود کردن در بازار، باید ابتدا کلی ضرر را متحمل شوند.
رفتار آنها مانند مهندسی است که می‌خواهد با ساخت چندین پل که هریک به دلیلی به خاطر یکی از اشتباهاتش فرو می‌ریزد، سرانجام به دانش ساخت یک پل شاهکار دست یابد.
یا مانند جراحی است که بخواهد با تمرین روی افراد در اتاق عمل و کشتن آنها، به دانش و تجربه صحیح جراحی دست یابد.
 
معامله‌گری که بخواهد در بازار سهام دوام بیاورد و موفق شود، باید باخت‌های خود را کنترل کند. همواره بخش کوچکی از حساب خود را در هر معامله ریسک کنید.
به نظر من بهتر است چندین سال به یادگیری شیوه صحیح معامله‌گری بپردازید و هیچ‌وقت در ابتدای کار معاملات بزرگی انجام ندهید.
از اشتباهات بزرگ و کوچک خود درس بگیرید و هرگز آنرا تکرار نکنید. آماتورها انتظار ضرر را در یک معامله ندارند و نمی‌خواهند بپذیرند که ضرر هم جزیی از این کار است.
این اعتقاد که مشکل من فقط کمبود سرمایه است باعث می‌شود که اینگونه معامله‌گران همواره از پذیرفتن دو حقیقت تلخ شانه خالی کنند:
فقدان انضباط در معامله‌گری و فقدان یک مدیریت صحیح در معاملات
 
تنها مزیت یک سرمایه بزرگ این است که هزینه خدمات و امکانات نسبت به اصل سرمایه، مبلغ ناچیزی خواهد بود. کسی که یک سرمایه 100 میلیون تومانی را وارد بورس کرده، اگر 1 میلیون تومان بابت همایش‌ها، دوره‌ها و محصولات آموزشی هزینه کند، تنها 1 درصد از اصل سرمایه خود را هزینه کرده است
 اما اگر کسی 10 میلیون تومان سرمایه داشته باشد، اگر دقیقا همان مقدار (1 میلیون تومان) برای یادگیری و محصولات آموزشی هزینه کند، در واقع 10 درصد از سرمایه خود را خرج کرده است.
 
 
سرمایه شما در بورس چقدر است؟ به نظر شما میزان سرمایه، برای موفقیت در بازار بورس تاثیر دارد؟
 
در ادامه تاپیک، نظرات و پاسخ‌های خود را ارسال کنید.
 

 • مدیر انجمن و karani این پست را پسندیده است


#1995 خرید سهام با کمترین قیمت

ارسال شده توسط مهمان در ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸ قبل از ظهر

سلام،لطفا راهنمایی کنید با یک مبلغ خیلی کم خرید چه سهامی رو پیشنهاد میدید؟ممنون
 • amirgaroosi و abolaboli این پست را پسندیده است


#19 مثبت اندیشی چیست و چرا داشتن نگرش مثبت یا منفی مهم است؟

ارسال شده توسط مهران حصاری در ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹ بعد از ظهر

خیلی از کتاب‌ها و مقالاتی که درباره موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کار نوشته شده، تاکید کرده‌اند که یکی از موارد مهم برای موفق بوده، نگرش مثبت و مثبت اندیشی است.
 
قطعا نگرش مهم است، ولی آیا به راستی همه‌چیز است؟
 
جف کلر در کتاب «موفقیت شما اینجاست» نوشته است : «باید بگویم که به راستی باور دارم نگرش همه‌چیز است.»
 
به منظور تحقق اهدافمان ابتدا بیایید تعریفی ساده از نگرش مثبت داشته باشیم. اول این‌که کسانی که نگرشی مثبت دارند انسان‌های خوش‌بین هستند. آن‌ها به جای واژه‌ی “نتوانستن” بر واژه‌ی “توانستن” تمرکز می‌کنند. آن‌ها به جای دیدن ضعف‌ها، احتمال‌ها و فرصت‌ها را در نظر می‌گیرند.
افرادی که نگرش مثبت دارند، نمی‌گویند چرا زندگی من فلاکت‌بار است و چرا این اتفاق ناگوار برای من می‌افتد. به جای این، به راه‌حل فکر می‌کنند و به این می‌اندیشند که چطور می‌توانند از تنگناها خود را رها کنند و زندگی شادتر و موفق‌تری داشته باشند.
 
همه افراد و از جمله خود شما می‌دانید که موفقیت به چیزی بیش از فقط داشتن نگرش مثبت نیاز دارد. برای موفق شدن، اصول دیگری نیز باید به کار ببندید. اما نکته اینجاست که تمامی این اصول، با نگرش شروع می‌شود! بدون نگرش مثبت، نمی‌توانید از دیگر اصول موفقیت استفاده کنید. نگرش شما اساس و نقطه‌ی شروع رضایت و موفقیت شماست.
 
مثبت اندیشی و نگرش مثبت
 
بیایید بررسی کنیم که نگرش شما چگونه دیگر اصول و کلیدهای موفقیت را به جریان می‌اندازند:
 
اعتماد به نفس : اگر شما خوش‌بین نباشید آیا می‌توانید متقاعدکننده و دارای اعتمادبه‌نفس باشید؟ بعید می‌دانم.
کسی که اعتماد به نفس دارد، توانایی‌های خود را باور دارد و با توقع موفق شدن و با قدم‌های بلند به جلو حرکت می‌کند؛ بطوری که دیگران می‌توانند اعتماد به نفس او را ببینند و احساس کنند. این در حالی است که نگرش منفی، شک و تردید به همراه دارد.
 
استقامت : همگی می‌دانیم که چه ارزشمند است برای رسیدن به هدفمان، تلاش‌های مکرر و پی‌درپی به خرج دهیم. اگر شما باور نداشته باشید که در بلندمدت موفق خواهید شد، دیگر چه دلیلی وجود دارد استقامت نشان دهید؟ خوش‌بینی باعث ایجاد استقامت در فرد می‌شود. افراد منفی‌نگر، به محض مشاهده اولین نشانه‌ی گرفتاری، دست از کار می‌کشند چرا که احساس می‌کنند هیچ فایده‌ای ندارد تلاش بیشتری به خرج دهند.
 
انعطاف پذیری : بدون شک یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت، زمین خوردن و دوباره روی پای خود ایستادن است. کسانی که نگرش منفی دارند، زمانی که کارها بر طبق نقشه‌ پیش نرود بدبین‌تر و منفی‌نگرتر می‌شوند. این در حالی است که افراد مثبت‌نگر، به طور موقت دلسرد می‌شوند و سپس از ناکامی خود درس می‌گیرند و از این درس‌ها برای رسیدن به موفقیت استفاده می‌کنند. من دریافته‌ام کسانی که به شدت مثبت‌اندیش هستند، در برابر آنچه رخ داده است، مقاومت نمی‌کنند یا بر سرنوشت خود لعنت نمی‌فرستند یا ماتم نمی‌گیرند. افراد مثبت‌اندیش هیچوقت به خودشان نمی‌گویند چرا باید همیشه اتفاقات ناخوشایند برای‌شان رخ دهد.
در عوض، باور دارند که هر حادثه‌ای حکمتی دارد و هرچیزی که اتفاق بیفتد به نفع‌شان است. این طرز فکر به افراد مثبت کمک می‌کند تا بتوانند بر سختی‌ها چیره شوند و “با جریان پیش بروند”.
 
شجاعت : هیچ موفقیت پایداری بدون شجاعت به وجود نمی‌آید. زمانی که شما باور داشته باشید که می‌توانید کاری را انجام دهید، در واقع شجاعت این را خواهید داشت که با وجود ترس، به جلو حرکت کنید. ولی افرادی که طرز فکر منفی دارند، تمایل دارند از ترس‌هایشان بگریزند و به همین دلیل است که باعث می‌شوند استعدادهایشان شکوفا نشود.
 
اشتیاق و انرژی: شخصی را با یک نگرش مثبت و پویا به من نشان دهید تا من به شما شخصی را نشان دهم که پرانرژی است و به احتمال زیاد برای کاری که انجام می‌دهد سر و دست می‌شکند. این‌گونه افراد کسانی هستند که در قدم‌هایشان نشاط دارند و از بودن در کنار آنان احساس خوشایندی به شما دست می‌دهد. چند نفر می‌شناسید که با وجود منفی بودن، بشود از آن‌ها به عنوان شخص پرانرژی و مشتاق یاد کرد ؟ چند نفر آدم منفی‌نگر می‌شناسید که مشتاقانه انتظار می‌کشید در کنارشان باشید، چرا که وقتی با آن‌ها هستید احساس خوبی به شما منتقل می‌کنند؟ شرط می‌بندم هیچ آدمی را با این مشخصات نخواهید یافت. نگرش منفی تخلیه‌کننده‌ی انرژی است. در نقطه‌ی مقابل، خوش‌بینی افزاینده‌ی انرژی است.
 
تندرستی و سلامت : این یکی از آن موضوعاتی است که شما باید شخصا تجربه کنید تا توانید آنرا درک کنید. همگی زمان‌هایی را در زندگی‌مان سپری کرده‌ایم که به دلیل زیرفشار شدید بودن و داشتن افکار منفی، بیمار شده‌ایم. شاید شنیده‌اید هنگامی که شخصی بیمار است سعی می‌کنند به او افکار مثبت و انرژی بخش تلقین کنند و فکر او را از بیماری منحرف سازند. در واقع سلول‌های بدن‌ هر شخصی، چه بیمار باشد و چه سالم، زمانی که مثبت‌اندیش است به معنای واقعی کلمه زنده می‌شوند.مثبت اندیشی و موفقیت در زندگی
 
ترغیب و تشویق دیگران : زمانی که شما شروع به دیدن و استفاده‌ی بیشتر از توانایی خود کنید، قادر خواهید بود عظمتی را که در درون هر شخص وجود دارد ببینید. شما به توانایی دیگران ایمان پیدا می‌کنید و آنها هم با مشاهده ایمان شما، دل و جرات بدست می‌آورند. به علاوه، شخص مثبت تا حد زیادی رهبری موثر نیز به شمار می‌آید. آیا دوست دارید دنباله‌رو کسانی باشید که به آنچه انجام می‌دهند باور دارند، یا دنباله‌رو کسانی که نتایج منفی در ذهن خود تصور می‌کنند ؟ جواب به خوبی واضح است!
 
شکرگزاری : زمانی که دیدگاه شما منفی باشد، تمایل دارید توجهتان را در زندگی به آنچه “نادرست” است جلب کنید و ارزش زیبایی‌هایی را که در اطراف‌تان هست درک نخواهید کرد. هنگامی که مثبت‌تر شوید، مات و مبهوت شکوه و زیبایی‌ها خواهید شد و با احساس شگفتی به هر سو حرکت می‌کنید. افراد مثبت هرچیزی را بیشتر ارج می‌نهند. انها همچنین می‌دانند به جای شکایت کردن و به دنبال کمبود و نقص گشتن، به نعمت‌هایی که دارند بپردازند، احساس بهتری خواهند داشت.
 
دید عمیق‌تر و ژرف‌نگری : ژرف‌نگری، جنبه‌ای از رشد منطقی است که با افزایش احساس شکرگذاری بدست خواهید آورد. اگر شکرگزار جنبه‌های مثبت زندگی‌تان باشید، متوجه خواهید شد که تعداد آن‌ها در زندگی‌تان بسیار بیشتر از مشکلات و ناراحتی‌های موقت است و دیگر بابت پنچرشدن لاستیک خودروتان غر نمی‌زنید یا به دلیل سرنگرفتن معامله‌ی فروش، ناراحت نمی‌شوید چرا که می‌دانید این‌گونه مسائل در مقایسه با سلامتی‌تان، آزادی‌تان، دوستان‌ و خانواده‌تان، اهمیت کمتری دارند.
 
صمیمیت و نزدیکی : افراد منفی‌نگری را که هر روز با آنها مواجه می‌شوید در ذهن خود مجسم کنید. این افراد اغلب اخمو هستند و شما نسبت به آن‌ها هیچ‌گونه گرمی و صمیمیتی احساس نمی‌کنید چرا که این قبیل افراد، دافعه ایجاد می‌کنند. از طرف دیگر، شخص مثبت، در اغلب اوقات لبخند به لب دارد و شما ترغیب می‌شوید او را با لبخندی پاسخ دهید! شما احساس می‌کنید با افراد مثبت ارتباط خاصی دارند و از اوقاتی که با آن‌ها صرف می‌‌کنید لذت می‌برید.
 
رشد معنوی : زمانی که شما پر از افکار  و احساسات مثبت باشید، شروع می‌کنید به ارج نهادن به خود و دیگران. این احساس در شما پا می‌گیرد که در پشت هرچیزی هدفی وجود دارد و شما قسمتی از یک نقشه‌ی بزرگ‌تر هستید. شما به حس ششمتان بیشتر اعتماد می‌کنید و متوجه خواهید شد که در مسیر زندگی‌تان، رهنمودهایی دریافت می‌کنید.
 
فکر می‌کنم حالا با آنچه به عنوان تاثیر نگرش در موفقیت شرح دادم موافق باشید.  هرگز فراموش نکنید که نگرش شما، منوط به انتخاب است، گزینه‌ای که هر روز انتخاب می‌کنید.
هم اکنون تصمیم بگیرید که نگرش و طرز فکری مثبت‌تر در خود ایجاد کنید بطوری که تزلزل‌ناپذیر و همیشگی باشد.
مطمئن هستم در نهایت شما نیز متوجه می‌شوید که نگرش همه چیز است!
 
مثبت اندیشی چیست و چرا داشتن نگرش مثبت یا منفی مهم است؟
 

 • مدیر انجمن و nima-s2 این پست را پسندیده است


#1875 حق تقدم سهام چیست ؟ مفهوم گواهی حق تقدم خرید سهام

ارسال شده توسط AshkanEtedali در ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۱ بعد از ظهر

دوست عزیز شما متوجه نشدید روال کار حق‌تقدم چطوره.

 

الان قیمت حق تقدم ثشرق (یعنی نماد ثشرقح)، حدودا 56 تومن هست و شما برای خرید یک حق‌تقدم، 56 تومن می‌پردازید نه 100 تومان!

 

اون 100 تومان که شما شنیدید، برای تبدیل حق‌تقدم به سهم هست که اگه تمایل داشتید میتونید به حساب شرکت واریز کنید تا حق‌تقدم شما تبدیل به سهم بشه.

 

قیمت ثشرق الان حدود 150 تومن هست. اگه شما حق تقدم (یعنی ثشرقح) بخرید به قصد اینکه اونو تبدیل به سهم کنید، پس جمع هزینه‌ای که در حال حاضر می‌کنید اینطوره:

حق‌تقدم 56 تومن که موقع خرید میپردازید + 100 تومن به ازای هر حق تقدم که به حساب شرکت واریز میکنید = 156 تومن

 

پس کسی اگه بخواد حق تقدم رو برای این بخره که به سهم تبدیلش کنه، داره 6 تومن هزینه بیشتر میده و از اون طرف، مدتی هم امکان معامله اون سهام رو نخواهد داشت چون حق تقدم ها چندماه طول میکشه تا از طرف شرکت تبدیل به سهم عادی بشن.

 

 استراتژی‌های متفاوتی وجود داره و نمیشه گفت که قطعا در حال حاضر ثشرقح برای خرید مناسب نیست.

 

شاید کسی که الان حق تقدم رو میخره، برای اینه که فکر میکنه قیمت سهام در ماههای آینده  رشد خیلی زیادی میکنه و میخواد حق تقدم ها رو نگه داره تا به عنوان حق تقدم های استفاده نشده توسط شرکت به فروش برسه و پول اون حق تقدم ها رو بهش پرداخت کنن.

یا شاید داره حق تقدم رو برای نوسان گیری خریداری میکنه

یا ....

 

ممنون از پاسخ کامل و جامعتون. زمانی که من با بخش سهام شرکت صحبت میکردم به من گفتن که  بابت ۵۶۰۰۰ سهمی که دارم میتونم ۲۸۰۰۰ سهم  حق تقدم خریداری کنم که باید بابتش حدود ۲۳۶۰۰۰۰ تومان پرداخت کنم و بعد از تاریخ ۱۹ شهریور این سهم ها در اختیارم قرار میگیره. من فکر میکردم این سهم ها رو به قیمت ۱۰۰ تومان (بدون اضافه شدن مبلغ دیگه ای) میتونم بخرم!


 • nima-s2 و eskandar94 این پست را پسندیده است


#1786 مشاهده آخرین ارسال‌های انجمن بورسینس 06/21/2015

ارسال شده توسط nima-s2 در ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱ بعد از ظهر


 • mfdonline300097 و hassan56 این پست را پسندیده است


#1779 سوال در مورد نرم افزار تحلیل تکنیکال

ارسال شده توسط mostafa1433738645 در ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷ قبل از ظهر

سلام
روز خوش
همونطور که شما فرمودین با کارگزاری تماس گرفتم و راهنمایی کردن خیلی ساده بود
فقط باید تدبیر تریدر اضافه بشه
لیست شرکت های بورس ایران داخل تدبیر تریدر هست یه فایل اموزش هم داخل سایت مفید هست که من متوجه ش نشده بودم
به هر حال مشکل حل شد
امیدوارم که نیاز مرتفع بشه
ممنون از راهنمایی ها و پیگیریتون
 • مدیر انجمن و ali1433738637 این پست را پسندیده است


#16 تشخیص تقریبی افت یا رشد شاخص بورس در روز بعد

ارسال شده توسط nima-s2 در ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۰ بعد از ظهر

برای اینکه بدونید شاخص کل بورس در روز بعد افت میکنه یا رشد ، یه راه خیلی ساده و تازه کارانه وجود داره

 

اگه یکی از نرم افزار های تحلیل تکنیکال رو نصب کرده باشید و اطلاعات اولیه از تحلیل تکنیکال داشته باشید حتما میدونید که نرم افزارها رو میشه در تایم فریم ماهانه، هفتگی، روزانه، 4 ساعته و حتی 30 دقیقه ای نشون داد

برای تشخیص تقریبی افت یا رشد شاخص در روز بعد، زمانی که بازار بسته شده وارد نرم افزار بشید و نمودار شاخص کل رو باز کنید

 

اول تایم فریم رو روی روزانه قرار بدید و ببینید آخرین شمعی که تشکیل شده توپر هست یا توخالی، اگه توپر هست به این معنی که در اون روز خاص، فشار فروش بیشتر از خرید بوده (رقم بسته شدن شاخص، پایین از رقم باز شدن شاخص بوده) و اگر هم شمع تو خالی هست به این معنی که فشار فروش بیشتر بوده

شمع هایی که بدنه خیلی کوچکی دارن هم نشون میدن که عرضه و تقاضا تقریبا مساوی بوده

 

بعد نمودار رو روی تایم فریم 1 ساعته و 30 دقیقه ای قرار بدید تا یتونید خیلی دقیق تر به بازار نگاه کنید و با مقایسه شمع های توپر یا توخالی تا حدودی تشخیص بدید که روز بعد شاخص منفیه یا مثبت

 

3-sh-shakhes2.gif

 

به این صورت که به آخرین شمع ها نگاه کنید و ببینید توپر هستن یا توخالی، اگه که توپر هستن یعنی اینکه نیم ساعت یا 1 ساعت آخر بازار، فشار فروش بیشتر بوده و احتمال اینکه فردا هم در بازار فشار فروش بیشتر از تقاضا باشه بیشتره

و اگر تو خالی هستن به احتمال زیاد فردا هم در بازار تقاضا بیشتر از عرضه خواهد بود

 

چندتا نکته

1 - هرچه بدنه شمع بزرگتر باشه نشون میده طرف برنده قدرت بیشتری داشته

2 - در تایم کمتر از 15 دقیقه ای معمولا نتایج درستی نشون داده نمیشه

3 - غیر از شمع ها، به RSI هم توجه کنید که داره به کدوم سمت میره

4 - شمع های که بصورت خط صاف هستن تعادل بین عرضه و تقاضا رو نشون میدن

5 - اینو در نظر داشته باشید گاهی اوقات امروز با این روش به درستی پیش بینی میکنید که شاخص فردا منفیه ولی در اواسط بازار فردا خبری به گوش میرسه یا به هردلیلی بازار شروع به مثبت شدن میکنه. منظور اینه که این روش یا هر روش دیگه ای بدون نقص نیست.

 

 

از این روش میتونید برای پیش بینی شاخص در مسابقه پلکان استفاده کنید.

 

این روش خیلی ابتدایی بود. اگه سوالی دارید یا اینکه مطلبی دارید که این آموزش رو کاملتر میکنه در ادامه تاپیک ارسال کنید

 

 

ممنون از همه

 

 


 • roghankaran و karani این پست را پسندیده است


#2764 ایران چگونه به قدرت اقتصادی منطقه تبدیل خواهد شد؟

ارسال شده توسط torabibehzad95 در ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۸ بعد از ظهر

درست مثل چندسال اخیر، نشریه اکونومیست در آخرین روزهای سال میلادی ویژه‌نامه‌ای را منتشر و در آن با کمک داده‌های کارشناسی وضعیت اقتصادی «جهان در سال 2017» را پیش‌بینی کرده‌ است.
اما نکته جالب اینجاست که کارشناس اکونومیست در این ویژه‌نامه وضعیت اقتصادی ایران سال 2017 را مشابه وضعیت اقتصادی چین در سال 1990 دانسته است. یعنی حدودا زمانی که در چین حرکت از اقتصاد دولتی به سمت کسب‌و‌کارهای خصوصی در شهرها گسترش یافت و بسترهای جذب سرمایه‌های خارجی فراهم شد.
لازم به ذکر است که چین سال‌ها پیش در طرح اصلاحات اقتصادی در مسیری قرار گرفت که بتدریج توانست در دوره‌های زمانی مختلف، مدل اقتصادی خود را که پیش‌تر مبتنی بر سرمایه‌گذاری در صنایع سنگین و تحت مدیریت دولتی بود، به سمت تولید کالاهای مصرفی و با محوریت بخش خصوصی سوق دهد. آنها همزمان به فکر بهبود روابط بین‌المللی افتادند تا به نتیجه خارق‌العاده‌ای در مسیر تبدیل شدن به قدرت اقتصادی جهان برسند. اخبار کارآفرینیایران چگونه به قدرت اقتصادی منطقه تبدیل خواهد شد؟


 • bingbang این پست را پسندیده است


#27 کتابی که هزینه تحقیقات آن 7 میلیون دلار بوده است

ارسال شده توسط nima-s2 در ۰۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲ قبل از ظهر

خریدشناسی، کتابی که هزینه تحقیقات آن 7 میلیون دلار بوده است
 
مولف این کتاب مارتین لیندستروم Martin Lindstorm متولد 1970 کشور دانمارک و یکی از معروف‌ترین استادان بازاریابی دنیاست. وی در سال، سیصد روز در حال سفر و اجرای سمینار و انجام مشاوره در اقصی نقاط دنیاست. 
 
در کتاب خریدشناسی (Buyology) وی یافته‌های اعجاب‌آور خود از تحقیقات بازاریابی متکی بر عصب‌شناسی را در طی سه سال و با صرف هزینه 7 میلیون دلاری شرح می‌دهد، آزمایشاتی که در عرصه علم بازاریابی پیشگام و منحصر به فرد بوده و در آن، دوهزار داوطلب از سرتاسر دنیا شرکت داشته‌اند؛ در این آزمایشات ذهن افراد در مواجه با تبلیغات، آرم شرکت‌ها، پیام‌های بازرگانی تلویزیونی و علامت‌های تجاری و کالاها مورد بررسی قرار گرفت. نتایج تکان‌دهنده و اعجاب‌آور این آزمایشات و تحقیقات باعث تغییر در نحوه نگرش و تفکر نسبت به عوامل تاثیرگذار در زمان خرید می‌شود.
 
kharidshenssi.jpg
 
در این کتاب به ما نشان داده می‌شود:
- آیا تصاویر واقعا در فروش کالاها نقشی دارند؟ تا چه میزان تصاویر افراد در لباس‌های تنگ و ژست‌های فریبنده ما را به خرید آن کالاها ترغیب می‌کند؟
- آیا علی‌رغم تحریم دولت، تبلیغات پنهان هنوز هم ما را احاطه کرده است؟ از غذاخوری‌ها و کافه‌ها گرفته تا بیلبورد بزرگراه‌ها و قفسه‌های سوپرمارکت‌ها.
- آیا مارک‌های محشری مثل آی‌پاد اپل، غریزه و میل ما انسان‌ها را تحریک می‌کند؟
- آیا حواس بویایی، لامسه و شنوایی ما چنان قدرتمند هستند که با دیدن یک محصول از نظر فیزیکی، ما را برای خرید آن کالا ترغیب نماید؟
- آیا شرکت‌ها از دنیای مذهب چیزهایی را الگوبرداری می‌کنند تا آداب و رسومی برای محصولات خود ایجاد نمایند، مثل نوشیدن نوشانه کورونا با یک قاچ لیمو تا به این وسیله پولی را به زحمت بدست آورده‌ایم تصاحب کنند؟
 
کتاب خریدشناسی با حکایات سرگرم‌کننده در خصوص عکس‌العمل و واکنش‌های خریداران در مواجه با مارک‌های معروفی چون ماربرو، نوکیا، کالوین کلین، فورد و ...، سفری جالب و حیرت‌آور به ذهن و فکر مصرف‌کنندگان امروزی دارد. این کتاب، همه کسانی که به نوعی گول بازاریاب‌ها را خورده‌اند ( بازاریاب‌هایی که بی‌وقفه برای تصاحب پول و حس وفاداری و ذهن مشتریان تلاش می‌کنند) را مجذوب خود خواهد کرد.
 
نام کتاب: خریدشناسی
نویسنده: مارتین لیندستروم
انتشارات: فروزش
تعداد صفحات: 224
 
 

 • mosafer22 این پست را پسندیده است


#2499 دماسنج بازار سرمایه: شاخص بورس و نگاه کلی به معاملات بازار سهام

ارسال شده توسط nima-s2 در ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷ قبل از ظهر

شاخص کل در پایان روز معاملاتی گذشته، با کاهش  22.34 واحدی به عدد 77 هزار و 265 واحد رسید

ارزش معاملات بورس 3014 میلیارد ريال و ارزش معاملات فرابورس 1224 میلیارد ريال بود

بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل را خساپا و بیشترین تأثیر منفی را فولاد داشته است

در گروه خودروسازی رشد و افزایش تقاضا محتمل است و در میانمدت بازدهی خوبی خواهند داشت

در گروه پالایشی علارقم افزایش قیمت نفت حرکت خاصی را از گروه شاهد نیستیم، امروز شاهد حرکت نمادهای این گروه خواهیم بود

شاخص گروه فلزات_اساسی و در شرایط ایده آلی قرار دارند، احتمال بازگشت از محدوده حمایتی وجود دارد و انتظار تحرکات مثبت از گروه را داریم، فولاد و فاسمین را زیر نظر داشته باشید

در گروه معدنی خرید با دید میانمدت مناسب به نظر میرسد

گروه بانکی ها وضعیت مبهمی دارند و متوقف ماندن چندین نماد از این گروه به تعلل و سردرگمی دامن زده است

گروه قندی روند اصلاحی را به خود گرفته است خرید فقط برای نوسان گیران ماهر پیشنهاد می شود

گروه حمل_ونقل در حال حاضر در قیمت های خوبی معامله می شوند

تحلیل مرتبط با نماد مورد نظر خود را در وبسایت فانوس efanos.com جستجو نمایید.


 • nima-s2 این پست را پسندیده است


#2135 چه پیشنهاد یا انتقادی دارید برای بهبود خدمات بورسینس

ارسال شده توسط nima-s2 در ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷ بعد از ظهر

سلام دوستان و همراهان عزیز :)

 

اعضای کانال تلگرام بورسینس 1000 نفری شد : https://telegram.me/bourseiness

 

به همین مناسبت به 2 نفر از دوستانی که عضو کانال تلگرام هستن و یه پیشنهاد و انتقاد سازنده درباره خدمات و محصولات بورسینس ارائه بکنن، محصول زیر رو به عنوان قدردانی هدیه میدیم.

 

پکیج 10 شاه کلید بزرگان بورس (با ارزش 65000 تومان)

 

قوانین و نکات مهم

- باید از قبل حتما عضو کانال تلگرام بورسینس باشید

- ترتیب ارسال پیشنهاد و انتقاد مهم نیست و مهم سازنده ترین ها هست

- اگه برنده شدید و به هردلیلی امکان پاسخ به پیام ما براتون وجود نداشت، بعد از 2 روز شخص دیگه ای به عنوان برنده انتخاب میشه

- ارسال هدیه فورا انجام میگیره و نیازی به پرداخت هزینه ارسال توسط شما نیست

- مهلت ارسال مطلب در ادامه همین تاپیک: تا ساعت 13 روز چهارشنبه 5 اسفند 94

- اگه پیشنهادهای خوب زیادی داده شد، بین افراد بصورت تصادفی انتخاب انجام میدیم و دریافت کننده هدیه رو مشخص میکنیم.

 

 

شاید این سوالات بهتون ایده بده که چه پیشنهادی بدید

 

بگید کجای کارمون مشکل داره ؟

چه محصولات اموزشی دیگه تهیه کنیم؟

مورد خاصی تو سایت دیدید که فکر میکنید نامناسبه؟

چه عیب و ایرادی داریم؟

اگه جای ما بودید چکار میکردید برای بهبود خدمات؟

توی بخش فروشگاه چیزی هست که فکر میکنید باید تغییر کنه؟

چه بخشی باید حذف یا اضافه بشه؟

چرا ما انقد خوبیم؟ :P

و...

 

لطفا در ادامه همین تاپیک پیشنهاد و انتقادتون رو بفرستید. از ارسال پیشنهاد و انتقاد به ایمیل، پیام خصوصی، تلگرام و... اکیدا، شدیدا و جدا خودداری کنید.

 

در آینده مسابقات این‌چنینی و آن‌چنینی برگزار میکنیم :P

 

برای ارسال پیشنهاد و انتقاد در ادامه همین تاپیک باید عضو انجمن شده و وارد حساب کاربری تون شده باشید تا بتونید فرم ارسال رو ببینید


 • Mj2009 این پست را پسندیده است


#2014 buy limit & sell limit

ارسال شده توسط hossayn در ۰۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۴ قبل از ظهر

سلام من اگه سفارش buy limit بزارم و شخص دیگری sell limit بگذارد بازار بر اساس سفارش چه کسی انجام می شود؟


 • hossayn این پست را پسندیده است


#1966 حق تقدم سهام چیست ؟ مفهوم گواهی حق تقدم خرید سهام

ارسال شده توسط مدیر انجمن در ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۲ بعد از ظهر

سلام

 

من دیروز 18000 هزار سهم خریختح ( حق تقدم خریخت) گرفتم به ظور اینترنتی و از طریق کارگزاری مفید - فکر میکردم امروز پولم جور میشه و میتونم همین امروز تبدیلش کنم به سهم ( دیروز بسته شد حق تقدمش) - اما متاسفانه کسی که قرار بود پولم رو بده موکول کرد به هفته دیگه و این حق تقدم مونده حالا دوتا سوال

 

1- الان که این حق تقدم بسته هست من نمیتونم بفروشمش  حالا چی میشه ایا برام باقی میمونه تا موقعی که دوباره باز بشه ؟؟

 

2 - اگه خود شرکت اتومات میفروشه و در اختیار من نیست منی که اینترنتی این حق رو خریدم - پولش رو از کجا باید بگیرم؟؟

3- کی میفروشش و با چه قیمتی

 

سلام

 

1 - اگه مهلت استفاده از حق تقدم تموم بشه و شما به ازای هر حق تقدم 100 تومان رو واریز نکرده و فرم استفاده از حق تقدم رو هم ارسال نکرده باشید، در این حالت حق تقدم ها مدتی بعد به عنوان حق تقدم استفاده نشده توسط شرکت به فروش میرسه و مبلغش رو به حساب شما واریز میکنن

 

2 - واریز پول حق تقدم های استفاده نشده توسط شرکت به حساب بانکی شما انجام میشه. باید با امور سهام شرکت تماس بگیرید و بپرسید چطور باید اطلاعات حساب بانکی تون رو باید براشون ارسال کنید

 

3 - زمانش متفاوته ولی معمولا چند ماه طول میکشه. لطفا با امور سهام شرکت تماس بگیرید.


 • sajjad1973 این پست را پسندیده است


#1674 خوردن ماست با برنج باعث فراموشی، سستی و تنبلی می‌شود

ارسال شده توسط nima-s2 در ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۲ بعد از ظهر

یکی از اشتباهات مردم این است که برنج را همراه با ماست مصرف می‌کنند که خود موجب افزایش سردی و تری مغز می‌شود غلبه بلغم در مغز موجب فراموشی, سستی و تنبلی می‌شود.
 
رطوبت و غلبه سردى در مغز موجب سستى و تنبلى مغز می‌شود همچنین موجب کندى ذهن و کدورت حواس می‌شود و شخص را کودن و ابله مى‌کند.
 
- باید دانست که هر چه قدر رطوبت و بلغم در سر و مغز بیشتر افزایش پیدا کند به همان میزان تیزهوشی و قوه ادراک کاهش پیدا می‌کند؛ فرد دچار فراموشی می‌شود البته در این نوع از فراموشی فرد احساس سنگینی در سر و ترشحات بینی دارد.
 
mast-berenj.jpg
 
- افزایش رطوبت در سر موجب سرگیجه، تشنج، سکته و صرع می‌شود که رفع غلبه رطوبت در مغز به بهبودی کمک می‌کند.
 
 - مصرف بعضى از غذاها خود موجب افزایش رطوبت و بلغم در بدن مى‌کند که غذاهای با طبع سرد و تر نامیده می‌شود.
 
- یکی از اشتباهات مردم این است که برنج را همراه با ماست مصرف می‌کنند که خود موجب افزایش سردی و تری مغز می‌شود.
 
- مرحوم عبدالله احمدیه عقیده دارد که از غذاهای سرد و تر می‌توان به ماست، خیار، هندوانه، کاهو، آلو، اسفناج، نارنج، پرتقال، برنج، گوشت گاو، گوشت بز، گوشت خروس, گوجه فرنگی, گوجه سبز, میوه‌های تابستانی, دوغ, اسفناج و ... اشاره کرد.
 
- اشخاصى که طبیعتى «سرد و تر» و مزاج بلغمى دارند یا دچار غلبه بلغم در بدن هستند, باید از خوردن غذاهاى «سرد و تر» پرهیز کنند چرا که مصرف این غذاها به افزایش سردی و تری کمک می‌کند.
 
- مصرف دم کرده استخودوس به پاکسازی مغز کمک می‌کند, استخودوس مغز را گرم کرده, حزن و اندوه و کدورت را از مغز از بین می‌برد.
 
- از همین رو است که استوخدوس را «جاروب دماغ یا مغز» می‌نامند، زیرا رطوبت مغز را از بین برده و موجب نشاط و افراد می‌شود همچنین حافظه را قوت داده و ذهن را روشن می‌کند.
 
منبع: عصر ایران
 

 • vasati این پست را پسندیده است


#3946 ساخت لایت باکس Light Box ◇ تولید انواع لایت باکس های تبلیغاتی

ارسال شده توسط tablonamvar در ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۵ بعد از ظهر

 لایت باکس تابلونامور

سازنده انواع تابلو لایت باکس, تولیدکننده لایت باکس با حروف برجسته با بهترین کیفیت و قیمت بصورت عمده و تک

Crystal-lightbox-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%A

 لایت باکس چیست؟ 6 میل یا کمتر بر روی هم استفاده نمود. بدین ترتیب که ابتدا طرح مورد نظر لایت باکس توسط دستگاه لیزر بریده می شود سپس روی پلکسی دیگر چسبیده می شود.

لایت باکس نوعی از تبلیغات محیطی است که به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی کوچک یا بزرگ استفاده می شود که قابلیت نصب در اکثر مکان ها و فضاها را دارد. طراحی لایت باکس به صورت ایستاده گردان آویز و .. صورت می پذیرد.
در طراحی لایت باکس علاوه بر ذوق و سلیقه هنری در خلق اشکال متن نوع و شکل می بایست به اثر گذاری و نو آوری در این طراحی های نیز توجه ویژه ای داشت.

لایت باکس ها هم در روز طراحی زیبا و شکیلی دارند و هم در هنگام شب که روشن می شوند جلوه زیبایی دارند که با توجه به تاریکی محیط اطراف و یا نور ملایم داخل فروشگاه ها و فضاهای عمومی می تواند به راحتی توجه اطرافیان را به خود جلب نمایند.
از این رو طراحی لایت باکس با توجه به فضای فروشگاه و نوع محصول فروشگاه شرایط محیطی میزان تردد در محیط اطراف و طراحی ظاهری متناسب و زیبا باید به صورت حرفه ای طراحی شود تا علاوه بر استفاده بهینه از فضای محیط به خوبی جلب توجه نماید.

 

 لایت باکس مناسب برای هر نوع از تبلیغات:   لایت باکس ها در کلیه مغازه ها، سوپر مارکت ها، نمایشگاه ها، فروشگاه ها و حتی استخر های شنا، به علت نوع متریال بکار رفته و کیفیت چاپ، همچنین جلوه خاص آن با وجود نور بَک لایت(در واقع بک لیت(Back lit یا نور پس زمینه؛ هم معنی با Back Light) که منبع نور در قسمت پشت تابلو قرار گرفته و جهت تابش نور، سطح بیرونی لایت باکس می باشد)؛ از شیوه های تبلیغلاتی مورد علاقه صاحبان برند ها و شرکت های مطرح دنیا می باشد..
 • yaldaa این پست را پسندیده است